Przychodzi taki czas, gdy nasz samochód ostatecznie odmawia posłuszeństwa. Jeśli jego stan nie pozwala na wykonanie opłacalnej naprawy lub sprzedaży pojazdu, warto zastanowić się nad zezłomowaniem auta. W jaki sposób możemy zrobić to legalnie? Sprawdźmy to na przykładzie skupu aut na wyspie Wolin.
Po pierwsze, samochody można przywozić na złomowiska lub do zakładów, które fachowo zajmują się kasacją aut. Aby kasacja przebiegła w pełni zgodnie z polskim prawem, musimy udać się do lokalnego wydziału komunikacji, gdzie zadeklarujemy zbycie pojazdu i wyrejestrujemy go. Jest to bardzo ważne, gdyż pozwoli nam uniknąć konfrontacji z urzędem, który będzie dociekać, co stało się z „zaginionym” autem. Władze bardzo bacznie obserwują takie przypadki, ponieważ „zniknięcie” samochodu często jest wynikiem jego kradzieży. Lepiej zatem pozałatwiać wszelkie formalności, by nie prosić się o niesłuszne oskarżenie. Wszelkie potrzebne informację znajdą Państwo np. na stronie skupu aut w Szczecinie.
Przejdźmy teraz do aspektów przyjemniejszych, czyli do kwestii finansowych. Nieprawdą bowiem jest twierdzenie, jakoby złomowanie samochodu pociągało za sobą duże koszty. Wręcz przeciwnie – to właściciel pojazdu dostaje pieniądze za to, że zostawia w zakładzie swoje auto. Dzieje się tak dlatego, ponieważ placówki tego typu działają na zasadzie skupu. W większości przypadków, jedyną opłatą, jaką musi ponieść kierowca, jest pokrycie kosztów wynajęcia lawety, która przetransportuje samochód na miejsce złomowania. Jeśli jednak auto jest „na chodzie”, to te koszty automatycznie nam odpadają.