Monitor, przed którym pracownik musi spędzić osiem godzin dziennie, a czasem nawet więcej, powinien zapewniać duży komfort. Inaczej będzie dochodziło do szybkiego męczenia się wzroku, a nawet problemów z oczami, w dłuższej perspektywie czasu. Nie da się ukryć, że ta sytuacja wpływa bardzo negatywnie na samą pracę, ale przede wszystkim jest niekorzystna dla wszystkich zatrudnionych osób. Chcąc zapewnić ludziom możliwie najlepsze warunki pracy, jednocześnie podnosząc ich wydajność, należy wyposażyć firmę w odpowiedniej jakości monitory.
W przypadku tradycyjnej pracy biurowej, takiej jak wypełnianie arkuszy kalkulacyjnych, monitor może być wykonany w technologii tradycyjnej lub LED. Ta druga opcja pozwoli jednak na zaoszczędzenie energii elektrycznej. Wielkość ekranu to minimum 20 cali, dobrze też by ekran był wykonany w technologii panoramicznej. Stosunek boków do wysokości powinien wynosić 16:10, dzięki temu możliwe jest uzyskanie najlepszej efektywności pracy.
Pomimo, iż obecnie produkowane monitory nie wykazują już efektu migotania przy niskich szybkościach odświeżania, to wciąż mogą być one problematyczne. Jeżeli nasi pracownicy prowadzą rendering grafiki 3D, bądź pracują przy montażu materiałów wideo, odświeżanie ich monitorów powinno być jak najszybsze. Dzięki temu można zwiększyć maksymalną ilość klatek na sekundę, jakie monitor jest w stanie wyświetlić. Przede wszystkim jednak redukowany jest do minimum charakterystyczny efekt smużenia. Na stronie https://iiyama-sklep.pl/8-monitory-biurowe można dokładnie sprawdzić wszystkie parametry, przed zakupem konkretnego monitora do biura.