Mieszkanie

Co jest ważne w wyborze łóżka?

Co jest ważne w wyborze łóżka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakość snu jest niezwykle ważna dla naszego samopoczucia oraz zdrowia. A zależy to, w dużej mierze, od rodzaju łóżka. Źle dopasowane utrudni zasypianie i sprawi, że będziesz często wybudzać się ze snu. Jakie więc kryteria warto wziąć pod uwagę kupując łóżko?

Dobrze dobrany rozmiar

Wybierając łóżko, należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe elementy: jego wielkość, dopasowanie do posiadanej przestrzeni oraz komu ma ono służyć. Jeśli ma więc stanowić wyposażenie sypialni małżeńskiej, powinno posiadać odpowiednio duży rozmiar – w końcu mają się w nim zmieścić dwie osoby. Powierzchnia spania, idealna dla dwóch osób to 180×200 cm lub (jeśli nie posiadasz tyle miejsca) 160×200 cm. Łóżko w sypialni może zajmować nawet większość przestrzeni pomieszczenia, lecz jeśli ma być to łóżko do pokoju dziecięcego, trzeba uwzględnić że poza tym meblem, musi się zmieścić także biurko, szafa, regał i wiele innych elementów. W przypadku młodzieży, idealnie sprawdza się powierzchnia spania o wielkości 90×200 cm.

Elementy podnoszące komfort

Oczywiście najlepiej, żeby łóżko było wykonane z materiałów najwyższej jakości oraz całkowicie bezpiecznych. Nie może wydzielać żadnych intensywnych zapachów (np. kleju), które mogłyby zaburzać wypoczynek. Łóżko najczęściej ma służyć przez wiele lat, dlatego też powinno być odporne na zarysowania i wszelkie uszkodzenia. Elementy, które z kolei znacznie ułatwią jego użytkowanie, to duży pojemnik na pościel lub szuflady. Dzięki nim łatwiej będzie zadbać o porządek. Co z materacem? Kwestia jego twardości jest sprawą mocno indywidualną, dlatego najlepiej dokupić go oddzielnie. Nowoczesne i stylowe łóżka oraz wygodne materace w świetnych cenach możesz znaleźć np. tu https://mks-meble.pl/wyprzedaz-magazynu-z-promocjami-nawet-do-80-c-787.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*