Biznes i usługi

Co można przesyłać na paletach?

Co można przesyłać na paletach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby pragnące wysłać przesyłkę ciężką lub niestandardową pod względem rozmiaru, powinny koniecznie zadbać o jej optymalne bezpieczeństwo. Zaleca się w tym przypadku umieszczenie ładunku na stabilnej palecie o wymiarach co najmniej 120X80 cm. Dzięki temu znacząco wzrasta szansa na jego dostarczenie do adresata w całkowicie nienaruszonym stanie. Jeśli interesuje nas profesjonalny transport paletowy, to możemy skorzystać z usług zaprezentowanych na https://fastpost.pl/strona/wyswietl/4/przesylki-paletowe-transport-paletowy.

Urządzenia domowe to nie wszystko

Do wysyłki na paletach nadają się przede wszystkim wszelkie towary ważące maksymalnie do 1000 kg i posiadające całkiem spore gabaryty (wysokość do 200 cm i szerokość około 150 cm), ale jednocześnie o stosunkowo regularnych kształtach. Mowa tutaj w szczególności o sprzętach RTV i AGD w postaci lodówek, pralek, telewizorów czy zmywarek. Dopuszczalne są ponadto rozmaite konstrukcje meblowe (np. stoły, komody, witryny, niewielkie szafy), materiały wykorzystywane na placach budowy, urządzenia typowo ogrodnicze, wybrane komponenty samochodowe, worki ze zbożem, karmą dla zwierząt hodowlanych i ziemią, a nawet małe pojazdy, takie jak choćby motory i quady.

Na palecie z powodzeniem można też umieścić pudła wypełnione butelkami lub innymi produktami spożywczymi. Zakazane jest natomiast transportowanie w ten sposób żywych stworzeń, przedmiotów uznawanych powszechnie za niebezpieczne, obiektów wyjątkowo podatnych na uszkodzenie, towarów znacznie wystających poza obrys konstrukcji, materiałów wybuchowych i łatwopalnych oraz wszystkich rzeczy zakazanych przez prawo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*