Mieszkanie

Co służy do mocowania drewnianych i metalowych elementów?

Co służy do mocowania drewnianych i metalowych elementów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno jest materiałem bardzo dekoracyjnym, niestety wymaga odpowiedniego przygotowania. W wielu wypadkach można łączyć je z innymi materiałami poprawiającymi cechy techniczne tak zbudowanej konstrukcji. Dobrym rozwiązaniem jest użycie stalowego szkieletu, który przenosi siły i naprężenia powstające w dużych elementach. Tak wykonywane są ogrodzenia, jak i mała architektura ogrodowa.

W przypadku płotów i bram wjazdowych wczesnej wykonywane są prace montażowe, a następnie nakładane elementy drewniane, które mogą być impregnowane i przycinane do dowolnych wymiarów. Aby połączyć deski z kształtownikami stalowymi, należy posłużyć się śrubami z podsadzaniem płużnymi. Specjalnie wyprofilowana podstawa łba śruby umożliwia jej zaklinowanie w otworze wywierconym w desce. Montaż polega na zakręceniu nakrętki po z odpowiednią siłą.

Dodatkowe systemy montażu elementów drewnianych lub wykonanych z metalu

Mniejsze elementy wymagają innego systemu połączeń. Dobrym rozwiązaniem są wkręty do drewna lub takie, które przeznaczone są do wkręcania w profile cienkościenne. Można tak przykręcić uchwyty do paneli ogrodzeniowych lub kwietniki na drewnianych ścianach. Dobrze dopasowany do materiału wkręt można montować za pomocą ręcznych wkrętaków. Końcówkę należy dobierać zgodnie z wytycznymi producenta. Jeżeli planujemy elementy inspekcyjne, takie jak zabudowy skrzynek elektrycznych warto użyć śrub din 316. W tym wypadku wypustki w śrubie ułatwiają dokręcenie jej bez użycia narzędzi, co skraca czas montażu takich detali.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*