Czas wolny

Co trzeba wiedzieć o nauce jazdy na nartach?

Co trzeba wiedzieć o nauce jazdy na nartach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to pora roku zachęcająca do różnych aktywności ruchowych na świeżym powietrzu. Warto nauczyć się zwłaszcza jeździć na nartach, ponieważ sport ten znakomicie kształtuje sylwetkę i poprawia wydolność organizmu, a dodatkowo zapewnia mnóstwo emocjonujących wrażeń. Najprostszym rozwiązaniem jest zapisanie się na profesjonalny kurs narciarski dla początkujących. W organizacji tego typu szkoleń specjalizuje się m.in. ta polska szkółka: https://www.winterevent.pl/szkolenia-narciarskie/.

Odpowiedni ekwipunek to podstawa bezpiecznego szusowania po stoku

Nauka jazdy na nartach wymaga przede wszystkim zaopatrzenia się w stosowny strój oraz sprzęt. Ubranie obejmuje bieliznę termoaktywną, ciepły kombinezon zapewniający optymalny komfort termiczny (z oddychającego, nieprzemakalnego materiału), solidny kask chroniący głowę przed urazami, porządną czapkę bądź kominiarkę, dosyć grube rękawiczki, a także buty z wiązaniami. Z kolei pożądany sprzęt to głównie narty dostosowane pod względem rozmiaru do wzrostu użytkownika, gogle na oczy i kijki do odpychania się od ziemi. Oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia wszystkich wymienionych elementów za konkretną opłatą.

Jeśli chcemy skutecznie nauczyć się jeździć, powinniśmy koniecznie zacząć od niezbyt stromego, a najlepiej łagodnego stoku. Przed założeniem nart zaleca się zawsze wykonanie krótkiej rozgrzewki, która przygotuje ciało do intensywnej aktywności i zminimalizuje ryzyko złapania kontuzji. Na początku warto też z pewnością wykupić kilka lekcji u doświadczonego instruktora. Dodajmy, że pozycja zjazdowa musi być swobodna i nieskrępowana, narty rozstawione jedynie na szerokość bioder, natomiast kolana delikatnie ugięte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*