Biznes i usługi

Czy warto jechać za granicę do pracy? Definitywna odpowiedź

Czy warto jechać za granicę do pracy? Definitywna odpowiedź
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób decyduje się na pracę za granicą. Na stronie internetowej pod adresem http://www.dagmas.pl/ można nawet wynająć busy, które wywiozą Cię poza granice Polski. Choć prawdą jest, że praca za granicą ma wiele zalet, nie zawsze jest to dobry pomysł. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji:

Jakiego rodzaju pracy oczekujesz?

Jeśli Twoim celem jest zdobycie doświadczenia w konkretnej dziedzinie, to wyjazd za granicę może być tego wart. Ale jeśli szukasz byle jakiej pracy w innym kraju, to może warto się zastanowić. Wiele firm nie zatrudnia ludzi tylko dlatego, że mówią w innym języku lub znają się na innych kulturach – potrzebują kogoś, kto potrafi dobrze wykonać daną pracę. Jeśli nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji, to może lepiej zostać w domu, dopóki nie będziesz gotowy na to stanowisko.

Czy pracodawca może sponsorować Twoją wizę pracowniczą?

Wiele stanowisk wymaga wizy pracowniczej, co oznacza, że pracodawca musi uzyskać pozwolenie od urzędników imigracyjnych przed zatrudnieniem Cię poza granicami kraju. Jeśli nie jest to możliwe (lub nie ma na to pieniędzy), będziesz musiał podróżować na wizie turystycznej lub w ogóle nie przyjeżdżać – chyba, że chcesz deportacji po przyłapaniu na pracy bez odpowiedniej dokumentacji!

Czy warto wyjeżdżać?

Decyzja o wyjeździe za granicę to poważna sprawa. Zanim podejmiesz decyzję, musisz rozważyć koszty, ryzyko i potencjalne korzyści. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd, pamiętaj o uporządkowaniu wszystkich dokumentów przed opuszczeniem domu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące pracy za granicą lub czy jest ona dla Ciebie odpowiednia, porozmawiaj najpierw z adwokatem imigracyjnym!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*