Mieszkanie

Czym ogrzewane są mieszkania w Polsce?

Czym ogrzewane są mieszkania w Polsce?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich miesiącach bardzo dużo mówi się w Polsce o wysokim stężeniu smogu. W związku z tym sporo osób zastanawia się nad wyborem sposobu ogrzewania swojego domu lub mieszkania. A czym obecnie Polacy ogrzewają swoje cztery kąty?

Paliwa tradycyjne

Za takie uważa się tak zwane czarne złoto, czyli węgiel lub jego pochodny – miał. W dalszym ciągu jest to jedno z najpopularniejszych paliw opałowych w polskich domach, szczególnie w starym budownictwie. Dlatego w okresie jesienno-zimowym rzesza ludzi odwiedza skład węgla Wrocław jest jednym z polskich miast o dużym zagęszczeniu mieszkańców i sporo osób decyduje się na zmianę kotła z węglowego na gazowy. Musi jednak minąć trochę czasu, zanim większość zdecyduje się na taką zmianę. Póki co w wielu wrocławskich domach nadal z powodzeniem funkcjonują piece węglowe lub miałowe.

Z kolei budowniczowie nowych domów bardzo często decydują się zamontować kocioł z podajnikiem na ekogroszek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż wystarczy raz na jakiś czas uzupełnić opał w zasobniku a podajnik będzie go automatycznie dostarczał do paleniska. Samo dokładanie opału jest też bezproblemowe, gdy kupuje się ekogroszek workowany dostępny na https://www.sambudrol.pl/ekogroszek-workowany/. Oczywiście wiąże się to również z koniecznością regularnego opróżniania popielnika.

Drewno

Nie gaśnie zainteresowanie ogrzewaniem kominkiem. Po pierwsze, tworzy to w domu specyficzną atmosferę sprzyjającą odprężeniu. Po drugie, nowoczesne kominki są tak skonstruowane, że mogą ogrzać nie tylko pomieszczenie, w których są zbudowane, ale wręcz cały dom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*