Biznes i usługi

Dlaczego warto ozonować rzeczy?

Dlaczego warto ozonować rzeczy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ozonowanie to niezwykle skuteczny i zarazem przyjazny środowisku sposób dezynfekcji. Pozwala on też pozbyć się wszelakich nieprzyjemnych zapachów, stosowany powszechnie w medycynie, oczyszczaniu pomieszczeń oraz wnętrz samochodów, a także praniu dywanów i mebli. Ozon, czyli tlen składający się z trzech cząsteczek, obecny naturalnie w wysokich warstwach atmosfery, jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i środowiska.

Jego działanie polega na utlenianiu, rozbija on cząsteczki brudu, alergenów, roztoczy i pleśni na mniejsze, nieszkodliwe. Ostatnio z zabiegiem tym możemy spotkać się także w innych sektorach. Przykładowo: niektóre myjnie samochodowe oferują ozonowanie karoserii, a Pralnia Speed Queen Bielsko-Biała – kompleksowe ozonowanie odzieży. Nasuwa się pytanie: czy warto?

Zalety ozonowania ubrań

Zabieg ten pozwala pozbyć się wszystkich obcych zapachów, będąc jednocześnie bezpiecznym dla materiału. Jest to więc bardzo dobra alternatywa dla prania w wysokich temperaturach. Ozon wnika w każdy materiał, bez problemu pozbędziemy się szczególnie uciążliwych do wybawienia zapachów takich jak nikotyna, stęchlizna, zapachy odzwierzęce czy spalenizna.

Dzięki właściwościom dezynfekcyjnym nasze ubrania staną się wolne od wszelkiej maści roztoczy, pleśni i patogenów. Regularne przeprowadzenie ozonowania odzieży jest też polecane alergikom. Pozwoli ono też przywrócić świeżość odzieży sportowej i motoryzacyjnej, szczególnie tej problematycznej w praniu, jak na przykład butom narciarskim lub kaskom. Za przetestowaniem tej usługi przemawia nie tylko ekologiczność procesu oraz konkurencyjna cena, ale również bezpieczeństwo i skuteczność. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*