Człowiek i styl

Dlaczego warto przyrządzać sobie napary z różnych ziół?

Dlaczego warto przyrządzać sobie napary z różnych ziół?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fakt iż zioła mają dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka jest znany od bardzo, bardzo dawna. Wspomagają one odporność, a także świetnie oddziałują na trawienie. Ponadto korzystnie wpływają na różnorakie dolegliwości. Taka na przykład melisa wpływa na organizm ludzki w sposób odprężający, także po nerwowym dniu można napar z tego ziela przygotować. Wpłynie on bardzo dobrze na spokojny sen. Oprócz tego ma ona właściwości, które wpływają na zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi, a także hamuje utlenianie tłuszczów w wątrobie. Jak widzimy z powyższego jest to tylko jedno z szeregu ziół, a ile niesie prozdrowotnych korzyści.

Jak zrobić ziołowy trunek?

Przygotowuje się  go z roślin które w swoim składzie posiadają substancje wrażliwe na działanie wysokiej temperatury, na przykład olejki eteryczne. Znajdziemy je w wymienionej już powyżej melisie, ale również między innymi w mięcie, lawendzie lub koprze włoskim. Znajdujące się w szklance liście zioła zalewamy wrzącą wodą i pozostawiamy pod przykryciem na około 20 minut, po czym odcedzamy.

Dobrze jest też posiadać wiedzę że niektórych ziół, a zaliczyć do nich trzeba choćby dziewannę, nasiona lnu albo liść podbiału nie można zalewać wrzątkiem, gdyż wtedy tracą swoje właściwości. Należy je zalać zimną wodą i odstawić na około 12 godzin. Taka ziołowa mikstura doskonale sprawdza się w kosmetyce, gdzie może być stosowana zewnętrznie na skórę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*