Mieszkanie

Dopasowywanie mebli do wnętrza – dlaczego wystrój powinien współgrać z architekturą?

Dopasowywanie mebli do wnętrza – dlaczego wystrój powinien współgrać z architekturą?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dekoratorstwie wnętrz bardzo ważna jest harmonia. W sposób bardzo spójny muszą być ze sobą połączone ściany, podłoga, dodatki oraz meble. Zatem, jak dopasowywać do reszty te ostatnie elementy wyposażenia wnętrz? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika wnętrzarskiego.

Wnętrzarstwo – sztuka kompromisu

Aranżacja danego wnętrza powinna rozpocząć się od wyboru wiodącego trendu dekoratorskiego. Tak więc pokój dzienny projektowany w minimalistycznym stylu będzie wymagał od projektanta postawienia na stonowane, ale jednocześnie bardzo wyraziste kolory ścian oraz na proste, geometryczne meble. Przykładem tych ostatnich mogą być nowoczesne fotele do salonu łączące w sobie elementy zimnego metalu oraz drewna lub tworzyw sztucznych. Obrany kierunek dekoratorski będzie całkowicie odmienny w przypadku aranżacji pokoi dziennych w stylu klasycznym. W tych wnętrzach bowiem o wiele lepiej sprawdzą się ciepłe kolory ścian, cięższe zasłony i firany w oknach oraz tradycyjne, skórzane i drewniane meble.

Mówiąc o harmonii pomiędzy wybranymi meblami a architekturą danego pomieszczenia, nie sposób nie wspomnieć o hokerach. Fotele te są bowiem przykładem uniwersalnych elementów wystroju, które pasują do wnętrz projektowanych we wszystkich możliwych stylach. Tak więc hoker sprawdzi się roli bardzo nowoczesnego dodatku w pomieszczeniach industrialnych. Stylowym rozwiązaniem będzie także jego umieszczenie we wnętrzach klasycznych, które swoim klimatem nawiązujące do amerykańskiego baru z lat 50 ubiegłego wieku.       

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*