Mieszkanie

Ekogroszek jako materiał opałowy w domu – co warto wiedzieć?

Ekogroszek jako materiał opałowy w domu – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ekogroszek to wyjątkowy materiał opałowy do użytku domowego. Wykonany jest z mieszanki zrębków drzewnych, trocin i węgla drzewnego, które następnie sprasowane są w formę brykietów.

Ekogroszek ma wiele zalet w stosunku do innych rodzajów materiałów grzewczych. Jest:

Czysty 

Ekogroszek podczas spalania nie wytwarza żadnego dymu ani spalin. Popiół powstały w wyniku jego spalania jest nietoksyczny i może być wykorzystany jako nawóz.

Wydajny

Jeden worek ekogroszku może wystarczyć nawet na 15 godzin, gdy jest używany w piecu wewnętrznym lub kominku. Oznacza to, że w miesiącach zimowych mniej czasu spędzisz na chodzeniu do sklepu, aby kupić więcej paliwa do kominków lub pieców.

Przyjazny dla środowiska 

Ekogroszek nie wykorzystuje żadnych szkodliwych substancji chemicznych w procesie produkcji, ani nie zawiera żadnych materiałów szkodliwych dla środowiska (takich jak azbest). Ponieważ spala się czysto, nie wytwarzając dymu ani oparów, nie uwalnia gazów cieplarnianych do powietrza podczas spalania.

Jeśli poszukujesz takiego produktu do ogrzewania swojego domu w czasie zimy, to ekogroszek Bielsko-Bytom, jest obszarem, w którym na pewno nabędziesz odpowiedni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*