Nieruchomości i budownictwo

Folia przeciwsłoneczna – gdzie znajduje zastosowanie?

Folia przeciwsłoneczna – gdzie znajduje zastosowanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folia o właściwościach przeciwsłonecznych pozwala skutecznie zredukować ilość światła, jaka wpada do wnętrza budynku. Dzięki temu nawet podczas dużych upałów wewnątrz panuje przyjemna temperatura. Pomagają one także redukować uciążliwe odblaski, jakie pojawiają się na telewizorach czy monitorach komputerów. Ograniczają także szkodliwe działanie promieniowanie UV.

W jakich miejscach warto zastosować folię?

Folie przeciwsłoneczne dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdzą się w przeszklonych budynkach. Warto zastosować je również w miejscach, w których występuje problem z nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Niekiedy nawet dzięki niej nie ma konieczności montowania klimatyzacji. Tego rodzaju folie znajdują więc zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, biurowcach, fabrykach, a także w domach jednorodzinnych. Można śmiało użyć ich również w galeriach handlowych, dużych bibliotekach oraz restauracjach. Z pewnością pozytywnie wpłyną one na komfort pracowników oraz osób w nich przebywających. Dzięki temu, że są one praktycznie niewidoczne nie wpływają negatywnie na wygląd fasady budynku.

Na rynku dostępne są także folie pełniące rolę lustra weneckiego. Zapewniają one wysoki poziom prywatności, ponieważ osoby z zewnątrz nie są w stanie przez okno zobaczyć tego, co dzieje się wewnątrz budynku. Ich zakup jest jednorazową inwestycją, ponieważ folie dobrej jakości są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na promieniowanie słoneczne. Bez problemu będą więc spełniały swoje zadanie nawet przez kilkanaście lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*