Technologie & IT

Garść ciekawostek o budowie drukarki 3D

Garść ciekawostek o budowie drukarki 3D
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarka 3D to maszyna, która tworzy trójwymiarowe obiekty na podstawie cyfrowego modelu. Technologia ta znajduje zastosowanie w wielu branżach i dziedzinach, w tym w ochronie zdrowia, produkcji, edukacji i rozrywce. Drukarki 3D mogą być wykorzystywane do drukowania części do modeli, prototypów lub rzeczywistych produktów. Umożliwiają one osobom bez wiedzy technicznej lub umiejętności tworzenie własnych niestandardowych części lub całych produktów w domu. Jeśli interesuje Cię skaner 3d cena – sklep Aemca ma takie w swojej ofercie.

Łoże drukujące

Łoże drukujące to powierzchnia, na której będzie drukowany model 3D. Jest ono zazwyczaj podgrzewane, aby pomóc utrzymać temperaturę używanego plastikowego filamentu i zapobiec wypaczeniu podczas drukowania. Niektóre drukarki posiadają wiele głowic drukujących, które umożliwiają pracę na różnych obszarach łoża jednocześnie, podczas gdy inne posiadają jedną głowicę drukującą, która porusza się tam i z powrotem po całej powierzchni łoża.

Płyta konstrukcyjna

Płyta budująca jest płaską powierzchnią, która utrzymuje drukowany materiał w miejscu, podczas gdy jest on budowany przez dyszę wytłaczarki drukarki, która porusza się po jej powierzchni, drukując warstwa po warstwie, aż do zakończenia. Płyta konstrukcyjna jest często podgrzewana, aby ułatwić przyleganie do niej tworzywa sztucznego, ale niektóre drukarki mają płyty chłodzone, które umożliwiają drukowanie z materiałów, które mogłyby zostać uszkodzone przez ciepło. Niektóre drukarki używają również materiału klejącego na spodzie swoich płyt, który pozwala na przyklejenie ich bezpośrednio do powierzchni bez potrzeby stosowania jakiegokolwiek materiału nośnego pod spodem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*