Zdrowie

Ile kosztuje koncentrator tlenu?

Ile kosztuje koncentrator tlenu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne służące do dostarczania pacjentowi powietrza o zwiększonej ilości tlenu. Ta technologia jest zdecydowanie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa niż używane do niedawna butle ze sprężonym tlenem. Taka butla nieustannie groziła awarią i wybuchem pożaru. Koncentratory tlenu znalazły również zastosowanie w przemyśle. 

Dla kogo koncentratory tlenu?

Koncentrator tlenu stosuje się najczęściej w terapii domowej, do leczenia w warunkach domowych takich chorób przewlekłych, jak: astma, rozedma płuc, rak płuc, włóknienie płuc, mukowiscydoza, niewydolność krążenia o czym można przeczytać więcej na stronie https://oddychasz.pl/.To dzięki aparatowi pacjent może leczyć się w domu, nie musi zostać poddany hospitalizacji. Koncentrator nie tylko jest bezpieczniejszy, ale i łatwiejszy w użyciu, nie wymaga bowiem napełniania i może funkcjonować całą dobę. Osobom, które muszą wychodzić z domu zaleca się stosowanie koncentratora przenośnego, którego praca opiera się na akumulatorze. 

Zalety leczenia tlenem

Aby zakwalifikować się do domowej terapii tlenem niezbędna jest decyzja lekarza prowadzącego pacjenta. Dzięki tlenoterapii domowej chory, lecząc się w domu, może przebywać z rodziną, co ma pozytywny wpływ na jego samopoczucie i organizm. Koncentrator tlenu cena jego zależy od okresu wypożyczenia urządzenia i liczonej pojemności. Opłata za jeden miesiąc zaczyna się od stu złotych, zakup samego koncentratora tlenu to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Dodatkowe i niezbędne akcesoria zwiększają całą kwotę o kolejne 300 zł. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*