Bez kategorii

Ile sezonów można używać tanich opon w samochodzie?

Ile sezonów można używać tanich opon w samochodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Użytkując samochód, musimy liczyć się z regularnymi wymianami opon. Nie mówimy w tym momencie jedynie o sezonowych zamianach ogumienia z zimowego na letnie. Każdy z kompletów opon trzeba również w końcu zastąpić nowym, ponieważ guma z czasem starzeje się i traci swoje właściwości. W dzisiejszym poradniku postaramy się dowiedzieć, ile sezonów można przejeździć na komplecie tanich opon.

Więcej niż się wydaje

Wielu kierowców słysząc „tanie opony” dostaje gęsiej skórki. Okazuje się jednak, że wcale nie muszą być one złe. W ostatnich latach w przemyśle oponiarskim pojawiły się zupełnie nowe rozwiązania, które pozwalają produkować ogumienie mniej kosztowne niż kiedyś, które jednocześnie trzyma bardzo wyśrubowane parametry. Nawet najtańsze opony spokojnie wytrzymają 5-6 lat ciągłego użytkowania. Przez cały ten czas będą oferować dobrą przyczepność zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Nie ma też obaw o pojawienie się spękań, przy obecnej technologii takich wad praktycznie się nie spotyka.

Na każdy sezon?

O ile ogumienie letnie nie zużywa się aż tak prędko, to już opony zimowe – eksploatowane w o wiele trudniejszych warunkach – potrafią poddać się o wiele szybciej. Czy komplet tanich zimówek będzie dobrą decyzją? W przypadku współcześnie produkowanych gum – z pewnością tak. Pamiętajmy, by kupować je w dobrych sklepach, np. tutaj: https://www.tireexpert.pl/kategoria-produktu/osobowe-zimowe/. Dzięki temu mamy pewność, że dostajemy rzeczywiście to, co zamawiamy, a nie podróbki o wiele gorszej jakości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*