Człowiek i styl

Jak prać kurtki?

Jak prać kurtki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zazwyczaj kupując kurtki, nie zastanawiamy się nad tym, jak będziemy je prać. Staramy się wybierać dobre jakościowo produkty, uszyte z wytrzymałych materiałów, które mają towarzyszyć nam przez kilka sezonów, a więc sposób konserwacji i zachowania czystości powinien być dla nas równie ważny co sama klasa tej części garderoby. Warto pamiętać, że zanim zabierzemy się za samodzielne czyszczenie odzieży wierzchniej, musimy zwrócić uwagę na wszytą metkę. To właśnie tam producent zawiera najcenniejsze dla nas informacje, które pozwolą odświeżyć kurtkę, płaszcz, prochowiec czy też parkę. 

Wszelkie modele z wełny są bardzo wrażliwe na wysoką temperaturę, skóra zupełnie nie nadaje się do prania, a materiały syntetyczne z powłoką przeciwdeszczową mogą stracić swoje właściwości, jeśli zamiast kierować się wskazówkami dotyczącymi prania, postawimy na własną intuicję. 

Niezawodne sposoby na czyste i piękne kurtki

Jeśli producent dopuszcza pranie konkretnego egzemplarza w pralce, musimy pamiętać, by nie maltretować odzieży wierzchniej szybkimi obrotami oraz przeładowaną pralką. Należy również unikać suszarek bębnowych, szczególnie w przypadku modeli pikowanych i puchowych.

Damskie kurtki wiosenne lub zimowe najlepiej prać w specjalnych płynach do tego typu ubrań. Wybierzmy najdelikatniejszy program, którego temperatura oscyluje w granicach 30-40°C. W trakcie suszenia, wersje z wypełnieniem musimy co jakiś czas strzepywać, by rozłożyło się ono równomiernie w całym wnętrzu. Warto jest także zadbać o impregnację tkaniny po czyszczeniu. Wykorzystajmy do tego celu profesjonalne spraye, uprzednio przeprowadzając test w niewidocznym miejscu kurtki.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*