Człowiek i styl

Jak przedłużyć paznokcie?

Jak przedłużyć paznokcie?

Źródło: Andrea Piacquadio/Pexels

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Długie i pomalowane paznokcie to niewątpliwie domena kobiecości. Niektóre panie, których paznokcie są mocne i zdrowe z łatwością mogą osiągnąć upragnioną długość w naturalny sposób. Są jednak i takie przedstawicielki płci pięknej, które pomimo usilnych prób wciąż pozostają na przegranej pozycji. Jak się jednak okazuje istnieją sposoby na to, aby móc cieszyć się długimi, a przy tym naturalnie wyglądającymi paznokciami.. 

Sposób pierwszy – żel

Najpopularniejszą metodą przedłużania paznokci jest ta z wykorzystaniem żelu. Zabieg polega na tym, że na uprzednio przygotowanej płytce paznokcia umieszczana jest forma, która pozwala na osiągnięcie konkretnego kształtu paznokcia właśnie po nałożeniu na nią żelu. Po wykonaniu powyższych czynności paznokcie wkłada się do specjalnej lampy UV, która pozwala na utwardzenie żelu. Następnie przychodzi czas na wypiłowanie paznokci oraz nadanie im odpowiedniego koloru. Ten ostatni efekt można osiągnąć stosując np. żel zmieniający kolor pod wpływem temperatury lub jego klasyczną wersję. 

Przedłużanie paznokcie z wykorzystaniem akrylu 

Ta forma przedłużania paznokci przebiega dokładnie w ten sam sposób jak wyżej wspomniana metoda żelowa. Jedyne co różni je pomiędzy sobą to substancje które używa się do przedłużania paznokci. W przypadku metody akrylowej, jak sama nazwa wskazuje, jest to właśnie akryl. Kolejno można nadać paznokciom odpowiedni kolor, stosując na przykład lakiery hybrydowe do paznokci, które utrwala się również poprzez zastosowanie lampy UV.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*