Mieszkanie

Jak przesadzać kwiaty z doniczki?

Jak przesadzać kwiaty z doniczki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zalety posiadania roślin w swoich czterech kątach są nie do przecenienia. Nie tylko tworzą przytulny nastrój i świetnie wyglądają w nowoczesnym miejscu, ale też oczyszczają powietrze i poprawiają jego jakość. Wiele osób uważa, że nie potrafią odpowiednio zadbać o rośliny i utrzymanie ich przy życiu sprawia im wielką trudność. Jednak kilka zasad i wskazówek może sprawić, że od teraz ich uprawa będzie dostarczać jedynie przyjemności, a flora będzie zachwycać swoim pięknem.

Odpowiednia doniczka to piękne kwiaty

Rośliny przyrastają nie tylko nad ziemią, ale też ciągle rozwijają swój system korzeniowy. Służy im do pobierania pokarmu, dlatego pełni bardzo ważną funkcję. Łatwo zapomnieć o korzeniach, a wtedy liście zaczynają usychać, nie następuje kwitnienie i można zauważyć powolniejszy wzrost lub nawet jego zatrzymanie. Ważne jest, aby przesadzać rośliny co ok. swa lata, kiedy obecna doniczka przestanie być wystarczająca. Donice domowe można zakupić w supermarketach, w internecie, a także w specjalistycznych sklepach.

Zabierając się do przesadzania, należy delikatnie złapać u nasady rośliny odwrócić doniczkę, a potem wyciągnąć ją wraz z ziemią. Całą operację trzeba przeprowadzić delikatnie, żeby nie uszkodzić zbyt wielu korzeni. Następnie nową doniczkę należy napełnić ziemią (lub jej mieszanką – w zależności od preferencji danego gatunku), umieścić w niej roślinę, uzupełnić wolne przestrzenie ziemią, lekko uklepać i podlać. Duży wybór i świetne ceny można znaleźć na https://sklep.zielonafabryka.pl/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*