Człowiek i styl

Jak przygotować swój dom do przyjęcia kota?

Jak przygotować swój dom do przyjęcia kota?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdecydowałeś się na wprowadzenie kota do swojej rodziny. Gratulacje!!! Zaczynasz właśnie coś wspaniałego. Następnym krokiem jest przygotowanie domu na przyjęcie nowego kociego przyjaciela.

Koty są bardzo terytorialne i będą bronić swojego terytorium przed innymi kotami i innymi zwierzętami. Będziesz musiał upewnić się, że Twój dom jest dla nich bezpieczny, usuwając wszelkie potencjalne zagrożenia lub ryzyko. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci to zrobić:

Usuń z domu toksyczne rośliny

Koty to ciekawskie stworzenia, więc ważne jest, aby usunąć toksyczne rośliny z domu, zanim kot się wprowadzi. Koty mogą poważnie zachorować lub nawet umrzeć, jeśli zjedzą coś toksycznego, dlatego najlepiej usunąć wszystkie rośliny z domu, zanim wprowadzisz do niego kota.

Utrzymuj swój dom w czystości

Koty lubią czystość i porządek, więc utrzymuj swój dom w czystości przez cały czas. Obejmuje to utrzymywanie w czystości takich rzeczy jak miski na jedzenie i kuwety, a także sprzątanie po sobie, gdy jesz posiłki lub przekąski na kanapie lub w łóżku (dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy dzielisz te miejsca z kotem).

Kuweta w dostępnym miejscu

Upewnij się, że miejsce, w którym będziesz trzymał kuwetę, jest łatwo dostępne. Koty muszą często korzystać z kuwety w ciągu dnia, więc musi ona znajdować się w miejscu, które jest blisko ich misek z jedzeniem i wodą. Potrzebują również miejsca, które jest oddalone od ruchliwych części domu, aby mogły mieć prywatność podczas załatwiania swoich spraw.

Jeśli chcesz stać się właścicielem zwierzaka, to kocięta do adopcji są świetnym pomysłem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*