Zdrowie

Jak rehabilitacja wpływa na poprawę naszego zdrowia?

Jak rehabilitacja wpływa na poprawę naszego zdrowia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pełna sprawność, a co za tym idzie samodzielne funkcjonowanie są niezbędne każdemu człowiekowi. Niestety, w następstwie procesów chorobowych, wypadków komunikacyjnych lub nagłych udarów pojawia się znaczna lub częściowa niepełnosprawność. Wynikająca z niej niemożność wykonywania nawet prostych czynności w obrębie pielęgnacji czy fizjologii skłaniają chorego do podjęcia żmudnej, ale dającej efekty rehabilitacji. Na czym polega i jaka jest jej rola w procesie przywracania pełnej sprawności i witalności? Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się jakie są rodzaje rehabilitacji i kto może pomóc w efektywnej rekonwalescencji. 

Rodzaje rehabilitacji

To, jaki zakres ćwiczeń lub terapii zostanie dopasowany do chorego, jest zależne od przyczyny pogorszenia się stanu zdrowia. Rehabilitację dzielimy między innymi na:

-kardiologiczną,

-neurologiczną,

-rehabilitację kręgosłupa,

-rehabilitację po udarze.

W każdym z tych przypadków lekarz zleci niekiedy kilkumiesięczną konieczność opieki medycznej pod nadzorem fizjoterapeuty. Poprzez początkowo proste ćwiczenia, chory w powolnym procesie odzyskuje sprawność w obrębie centralnego układu nerwowego: czucie w rękach, możliwość unoszenia kończyn dolnych oraz górnych, wraz ich zgięciem, pełną pionizację czy reedukację chodu. Celem tych ćwiczeń jest powrót do pełnej sprawności, ale i możliwość rekreacyjnej aktywności: np. uprawianie sportu. Rehabilitacja w warunkach domowych powinna odbywać się pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapuety. Jeśli szukasz gabinetu fizjoterapii na terenie województwa mazowieckiego, ponieważ konieczna jest Twoja rehabilitacja Warszawa tarchomin to osiedle, w którym znajdziesz rekomendowanego specjalistę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*