Zdrowie

Jak rozpoznać rzadkie schorzenia układu nerwowo-mięśniowego – kto może nam pomóc?

Jak rozpoznać rzadkie schorzenia układu nerwowo-mięśniowego – kto może nam pomóc?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Diagnostyka i terapia chorób nerwowo-mięśniowych należy do największych wyzwań dla fizjoterapeutów i pozostałych osób należących do zespołu terapeutycznego. Różnorodność zaburzeń i jednostek chorobowych, których etiologia jest związana z układem nerwowym i jego połączeniami, sprawia że ta dziedzina medycyny przysparza wiele problemów fizjoterapeutom w praktyce zawodowej – zarówno tym, którzy rozpoczynają swoją karierę, jak i doświadczonym pracownikom.

Kiedy należy odesłać pacjenta do innego specjalisty?

Zgodnie z dewizą Hipokratesa „Primum non nocere”, najważniejsze jest nieszkodzenie pacjentowi i świadomość własnych umiejętności. Z tego powodu, każdy specjalista powinien wiedzieć, w którym momencie należy odesłać pacjenta do lekarza neurologa. Korzystając z bazy kursów, fizjoterapeuci zdobędą informacje na temat testów klinicznych i badań diagnostycznych, które można przeprowadzić w swoim gabinecie. FizjoDiagnostyka to oferta, skierowana do specjalistów ortopedycznych i neurologicznych, dzięki której zdobycie wiedzy odnośnie diagnozowania chorób nerwowo-mięśniowych, takich jak stwardnienie zanikowe boczne, miastenia czy dystrofia Duchenne’a, znajdują się na wyciągnięcie ręki.

Korzystając z oferty kursów i szkoleń FizjoDiagnostyki dowiecie się, w jaki sposób rozpoznawać rzadkie choroby neurologiczne oraz kiedy należy przekierować pacjenta do lekarza specjalisty, w tym lekarza neurologa. Pomoże to również interpretować wyniki badań i pokaże sposób przeprowadzania testów diagnostycznych. Dzięki temu będzie można wdrożyć teorię w działania praktyczne i jeszcze lepiej pomagać swoim pacjentom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*