Czas wolny

Jak szybko oczyścić basen z wszelkich zanieczyszczeń?

Jak szybko oczyścić basen z wszelkich zanieczyszczeń?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Basen wymaga regularnej pielęgnacji i czyszczenia. Dzięki tym zabiegom woda w zbiorniku jest czysta, a na ścianach i dnie nie gromadzą się żadne naloty. Ciężko jednak uniknąć wpadających do akwenu liści, owadów, czy piasku, które mogą powodować mętnienie wody. Nieestetyczny wygląd basenu skutecznie zniechęca do pływania. Warto zatem utrzymywać zbiornik w należytej czystości.

Akcesoria do czyszczenia basenu

Zanieczyszczenia w ogrodowym zbiorniku mogą powodować powstawanie nalotów na ściankach. Nieusuwane liście, owady i inne elementy mogą ulegać gniciu, co sprzyja rozwojowi bakterii. Wówczas woda zaczyna nieprzyjemnie pachnieć, co uniemożliwia kąpiel.

Dzięki odkurzaczowi basenowemu można szybko pozbyć się różnego rodzaju zanieczyszczeń. Urządzenie to nie tylko pochłania unoszące się na powierzchni wody liście, ale również czyści dno i ściany zbiornika.

Do dużych zbiorników najlepiej sprawdzą się odkurzacze automatyczne, które posiadają wiele innowacyjnych funkcji. Potrafią dostosować czas pracy do potrzeb domowników. Pomocna w utrzymaniu basenowej czystości okazuje się również pompa piaskowa. Filtruje ona wodę, wyłapuje drobne zanieczyszczenia oraz zapobiega powstawaniu glonów. Poprawie ulega również cyrkulacja w zbiorniku.

Do dezynfekcji i utrzymania prawidłowego pH można użyć dedykowanych preparatów. Utrzymują one wodę w czystości i zabijają bakterie. Dzięki odpowiedniej kwasowości w basenie na ścianach nie powstają chropowate naloty.Regularne czyszczenie zbiornika pozwoli uniknąć wielu nieestetycznych problemów. Pływanie w czystej wodzie będzie nie tylko przyjemne, ale również bezpieczne dla zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*