Czas wolny

Jak uniknąć kaca? – porady

Jak uniknąć kaca? – porady
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszym sposobem na uniknięcie kaca jest niepicie alkoholu. Jeśli jednak zdecydujesz się na picie, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zminimalizować wpływ na swoje ciało i umysł.

Jedz przed piciem

Jeśli zamierzasz pić alkohol, upewnij się, że zjesz coś przed lub w trakcie. Jedzenie przed piciem pomaga spowolnić wchłanianie alkoholu do krwioobiegu, co oznacza, że mniejsza jego ilość dostanie się do organizmu na raz, a efekty picia nie będą tak silne. Oznacza to również, że pokarm pozostawiony w żołądku pomoże wchłonąć część alkoholu – co może uchronić Cię przed chorobą po wypiciu.

Jedz lekkie przekąski wieczorem

Jedzenie niewielkich ilości regularnie przez całą noc może pomóc w zapobieganiu odwodnieniu, a także mdłościom – innym częstym skutkiem ubocznym picia zbyt dużej ilości alkoholu! Jeśli to możliwe, wybieraj raczej zdrowe przekąski, takie jak orzechy czy owoce, niż tłuste jedzenie, takie jak chipsy czy hamburgery.

Woda mineralna

Picie dużej ilości wody pomoże Ci uniknąć kaca. Nawodni Twoje ciało i wypłucze toksyny, które mogą zalegać w Twoim systemie. Problem z piciem zbyt dużej ilości alkoholu jest to, że może odwodnić cię, pozostawiając uczucie zmęczenia i senności. Zanim pójdziesz spać, wypij szklankę wody mineralnej. Pomoże to nawodnić organizm, co jest niezbędne, jeśli zamierzasz pić alkohol. Pomaga również oczyścić toksyny z twojego systemu. Jeśli obudzisz się czując kaca, wypij od razu szklankę wody.

Wodę mineralną możesz zakupić na stronie https://wodasklep.pl/pl/c/Woda-Mineralna/1.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*