Mieszkanie

Jak urządzić salon w stylu industrialnym?

Jak urządzić salon w stylu industrialnym?

Vojtech Okenka/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie domowych wnętrz w stylu industrialnym, uznawanym powszechnie za jeden z najbardziej oryginalnych. Charakteryzuje się on dużą surowością i wykorzystaniem takich materiałów, jak choćby beton, stal, szkło czy cegła. Pomieszczeniem idealnie nadającym się do tego celu jest zwłaszcza salon, będący wizytówką każdego mieszkania. Powinniśmy go wyposażyć przede wszystkim w odpowiednio zaprojektowane meble – wiele takich konstrukcji posiada w swojej ofercie np. ten sklep internetowy https://www.artegaleriamebli.pl/316-stol-loft-i.html, gdzie dostępne są m.in. ciekawe stoły.

Oryginalność to cel, do którego dążymy

W salonie urządzonym w stylu industrialnym pierwsze skrzypce musi odgrywać jasna i przyjazna dla oka kolorystyka. Zalecana jest zwłaszcza biel i szarość, ale oprócz tego można postawić na beże i brązy, a także czerń. Wszystko powinno ze sobą idealnie współgrać i tworzyć niemal monochromatyczną całość. Niezwykle istotnym elementem w takim wnętrzu są oczywiście meble, nadające mu właściwego charakteru. Mowa tutaj w szczególności o takich specyficznych konstrukcjach, jak duży stół drewniany albo metalowy, stolik kawowy na stalowych nogach (np. ze szklanym blatem), metalowy regał loft, betonowa ława do siedzenia oraz kanapa i fotel ze skórzanym obiciem (ewentualnie lnianym).

Nie obejdzie się również bez stylowego oświetlenia i dodatków. W tej pierwszej kategorii wyróżniamy lampy w stylu retro i vintage oraz oprawy o bardzo prostych, geometrycznych kształtach. Z kolei wśród elementów dekoracyjnych prym powinny wieść żelazne grzejniki, kudłate dywany, fabryczne okna oraz kominki wykonane z surowej cegły (np. czerwonej formowanej ręcznie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*