Zdrowie

Jak wygląda trening personalny?

Jak wygląda trening personalny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla osiągnięcia pożądanych rezultatów na siłowni niezbędne jest przede wszystkim systematyczne ćwiczenie, stosowanie się do podstawowych zasad żywieniowych i przyjmowanie odpowiednich suplementów. Wiele osób ma jednak spory problem z motywacją, dlatego decyduje się na skorzystanie z usług trenera personalnego. Jest to osoba, która organizuje cały trening i pomaga w chwilach największej słabości. Oto strona internetowa jednego ze znanych i cenionych specjalistów działających w tej branży: https://trenerdietetyk.pl/

Wszystko zależy od naszych oczekiwań i poziomu umiejętności  

Struktura przeciętnego treningu personalnego składa się z trzech zasadniczych części. Pierwszym etapem jest rozgrzewka, której celem jest skuteczne przygotowanie organizmu do ponadprzeciętnego wysiłku fizycznego. Następnie odbywa się właściwa część treningu, polegająca na realizacji wyznaczonych zadań. Ostatni punkt to wyciszenie oraz uspokojenie organizmu po wymagających ćwiczeniach. Takie spotkanie trwa zazwyczaj od 30 do 90 minut, a wykonywane przez klienta czynności są dostosowane do jego umiejętności, a także oczekiwań (np. rozbudowa masy mięśniowej, zrzucenie zbędnych kilogramów, wymodelowanie sylwetki).

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że tego typu trening zmienia swoje cele i intensywność wraz z upływem czasu. Współpraca ze specjalistą nie musi kończyć się na sali. Można bowiem poprosić go o udzielenie wskazówek dotyczących prawidłowej diety czy rozpisanie dodatkowego planu ćwiczeń, niezbędnego w razie jego nieobecności. Dodajmy, że cena treningu personalnego w Łodzi, Warszawie czy jakimkolwiek innym mieście naszego kraju jest uzależniona od liczby jednostek treningowych, wielkości miejscowości i kilku innych czynników. Średnio zapłacimy jednak od 60 do 100 zł za godzinę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*