Czas wolny

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo jeżdżąc motocyklem?

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo jeżdżąc motocyklem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli myślisz o zakupie motocykla, ważne jest, aby wiedzieć, jak zadbać o bezpieczeństwo podczas jazdy na motocyklu.

Bezpieczeństwo może być różnicą między życiem a śmiercią, więc ważne jest, aby wiedzieć, jak zadbać o bezpieczeństwo podczas jazdy na motocyklu. Oto kilka wskazówek:

Noś sprzęt ochronny

Obejmuje to kaski i odzież, która zakrywa jak najwięcej skóry. Kaski powinny być zawsze dopasowane, ale nie za ciasne. Jeśli masz wrażenie, że kask jest zbyt luźny, zaciśnij pasek pod brodą lub kup inny rozmiar, który lepiej pasuje. Upewnij się, że Twoje rękawiczki mają skórzane dłonie i palce, aby zapewnić dodatkową ochronę przed wysypką drogową, jeśli spadniesz z roweru w ruchu ulicznym.

Bądź widoczny przez cały czas

Noś jaskrawe kolory lub sprzęt odblaskowy, aby inni kierowcy mogli Cię łatwo dostrzec w warunkach słabego oświetlenia lub złej pogody. Noś także jaskrawo kolorową kurtkę z odblaskowymi paskami, aby ludzie widzieli Cię z tyłu, gdy jadą w Twoją stronę w nocy lub w deszczowych warunkach pogodowych.

Zadbaj o amortyzatory w swoim motocyklu

Amortyzatory w Twoim motocyklu są niezwykle ważne, ponieważ pomagają absorbować wpływ nierówności na drodze. Jeśli czujesz, że Twoje amortyzatory są zużyte, nadszedł czas, aby wymienić je na nowe. Zamówić je możesz chociażby na stronie https://www.stolmot.com/WSK-125-c20.

Noś ochornę na oczy

Zawsze noś ochronę oczu podczas jazdy na motocyklu, w tym okulary przeciwsłoneczne z bocznymi osłonami, które chronią przed promieniami UV, jak również przed pyłem i gruzem kopanym przez samochody otaczające Cię na drodze. Okulary te chronią również przed owadami wlatującymi do oczu podczas jazdy z prędkością autostradową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*