Czas wolny

Jak zwiększyć swoją widoczność oraz bezpieczeństwo?

Jak zwiększyć swoją widoczność oraz bezpieczeństwo?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Często zastanawiamy się jak zwiększyć widoczność naszych bliskich na drodze. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, piesi i rowerzyści, są zobowiązani nosić elementy odblaskowe poruszając się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Jest to ważne dla ich bezpieczeństwa. Od dobrej widoczności zależy nasze życie oraz innych. Jak o nie zadbać? 

Odblaski nie tylko dla dzieci

Elementy odblaskowe kojarzą się zazwyczaj z dziećmi oraz dbałością o ich bezpieczeństwo. Jednak osoby dorosłe także powinny mieć je na sobie po zmierzchu i to nie tylko w sytuacjach, kiedy jest to wymagane przepisami. W końcu, miejskie oświetlenie nie zawsze jest odpowiednio sprawne. Wypadki na przejściach dla pieszych są bardzo częste. Kierowcy w takich sytuacjach tłumaczą się, że za późno zauważyli pieszego. Posiadanie elementów odblaskowych poprawi znacznie widoczność, przez co kierowca będzie w stanie wcześniej zauważyć przechodniego. Dobrym przykładem są kamizelki odblaskowe, które zawsze warto mieć pod ręką w razie nagłego zmierzchu.

Spacer po zmroku – uważaj na siebie!

Ciemna alejka, park czy skwerek – to tylko kilka miejsc, gdzie także warto nosić odblaski. Po co? W przypadku nocnego spaceru, kamizelki zwiększają widoczność. W ten sposób można uniknąć zderzenia przykładowo z rowerzystą, który posiada niesprawne światła. Osoby, które nosząc odblaski dają dobry przykład swoim dzieciom i bliskim. Na drodze zawsze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania – warto o tym pamiętać. Kamizelka jest niezbędnym elementem dla wszystkich osób uczestniczących w ruchu drogowym. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*