Technologie & IT

Jaki błotnik zamontować w przyczepce?

Jaki błotnik zamontować w przyczepce?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyczepka samochodowa to konstrukcja idealnie nadająca się do transportowania materiałów budowlanych, plonów rolniczych, niewielkich maszyn czy bagaży podróżnych. Decydując się na jej zakup, nie zapomnijmy również o zaopatrzeniu się w niezbędne akcesoria, które w znacznym stopniu ułatwią użytkowanie. Najważniejszym z nich jest błotnik, czyli element odpowiedzialny za ochronę pojazdu i współuczestników ruchu przed błotem, wodą oraz wszelkimi zabrudzeniami wydobywającymi się spod opon. W tym przypadku zdecydowanie najczęściej stosowany model to błotnik nadkole.

Zwracajmy szczególną uwagę na materiał wykonania

Wybierając błotnik do przyczepki samochodowej, zweryfikujmy najpierw koniecznie materiał, z którego został wyprodukowany. Za najbardziej trwałe uznawane są wersje z polipropylenu oraz stali ocynkowanej. Charakteryzują się one bowiem ponadprzeciętną odpornością na wilgoć, wysoką temperaturę, promienie UV i uszkodzenia mechaniczne, a na dodatek świetnie odprowadzają wodę. Unikajmy natomiast produktów z taniego plastiku. 

Drugim bardzo ważnym parametrem jest rozmiar, który powinien być perfekcyjnie dopasowany do średnicy opony i wielkości całej konstrukcji. Oprócz tego ogromnie istotne jest dobranie błotników pod kątem rodzaju posiadanej przyczepy. Jeśli jest dwukołowa, to doskonale sprawdzi się model jednoosiowy, a jeśli czterokołowa – model dwuosiowy. Drugorzędne znaczenie ma natomiast kolorystyka omawianego elementu. Dodajmy, że wysokiej jakości błotniki do przyczepki samochodowej są łatwo dostępne w licznych sklepach internetowych, gdzie kupimy je w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*