Czas wolnyTechnologie & IT

Jaki sprzęt nadaje się do czyszczenia basenu?

Jaki sprzęt nadaje się do czyszczenia basenu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów urządzeń, które mogą być używane do czyszczenia basenu. Obejmują one od ręcznych narzędzi czyszczących, takich jak siatka i szczotka, do automatycznych urządzeń czyszczących basen.

Sitka i szczotka

Najbardziej podstawową formą sprzętu do czyszczenia basenu jest siatka i szczotka, którą można kupić w większości sklepów z narzędziami. Jest ona zazwyczaj wykonana z nylonu lub polipropylenu i posiada długi uchwyt ułatwiający użytkowanie. Ten typ urządzenia czyszczącego jest idealny dla małych basenów z minimalnym nagromadzeniem zanieczyszczeń. Można go używać regularnie do usuwania liści, brudu lub niewielkich ilości glonów z powierzchni wody. Wadą tej metody jest to, że wymaga wysiłku fizycznego ze strony użytkownika i może nie być odpowiednia dla dużych basenów lub tych, które zawierają dużo zanieczyszczeń.

Automatyczne odkurzacze do basenów

Automatyczne urządzenia czyszczące działają poprzez zasysanie zanieczyszczeń z dna basenu, szorowanie ich o szczotki na ich spodzie, a następnie zwracanie ich na powierzchnię poprzez wylot w ich jamie ciała, przez który wydalana jest woda. Te środki czyszczące mogą być kontrolowane zdalnie przez timer lub nawet zaprogramowane do czyszczenia w określonych godzinach w ciągu dnia. Są one przydatne dla większych basenów, które wymagają regularnego czyszczenia z powodu dużej ilości zanieczyszczeń, ale mogą nie być odpowiednie dla mniejszych basenów, gdzie nie ma dużo brudu, ponieważ wymagają dużo mocy i mogą być zbyt drogie, aby je regularnie uruchamiać. Omawiany odkurzacz do basenu można śmiało nabyć wchodząc na stronę https://zodiacpolska.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*