Bez kategorii

Jakie donice będą odpowiednie na ogród?

Jakie donice będą odpowiednie na ogród?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Donice mają atrakcyjny wygląd, dzięki czemu będą stanowić element dekoracyjny w ogrodzie. Istnieje wiele rodzajów donic, które nadają się do ogrodu, np. donice plastikowe i ceramiczne. Materiał, z którego wykonana jest donica, oraz jej wielkość decydują o tym, jaka roślina się w niej zmieści.

Wszystko zależy od stylu ogrodu

Wypróbuj duże donice do sadzenia w pojemnikach lub małe, które można schować w ciasnych miejscach, a także donice w kształcie korytek i donice na nóżkach. Znajdziesz tu również fontanny i wanienki dla ptaków we wszystkich kształtach, rozmiarach i z różnych materiałów. Najbardziej odpowiednie donice do ogrodu to zazwyczaj donice szkliwione lub ceramiczne. Materiały te, w przeciwieństwie do plastiku, nie wchodzą w reakcje z roślinami i są w stanie utrzymać zdrowy dla nich poziom wilgotności gleby. Są one także bardziej atrakcyjne wizualnie niż donice plastikowe i nie niszczą się tak szybko w środowisku zewnętrznym. Do ogrodu można użyć prawie każdej donicy, ale najważniejsze jest określenie wielkości przestrzeni, jaką dysponujesz. Do długotrwałego sadzenia roślin należy wybrać donicę, która zmieści się w przestrzeni i będzie dobrze wyglądać.

Jaką donice wybrać?

Donice, których używasz do uprawy roślin w ogrodzie, powinny być wykonane wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. Powinny być także białe, aby eksponowały piękno rosnących w nich roślin i kwiatów. Donice wykonane z ceramiki, gliny lub cementu będą się najlepiej trzymać przez dłuższy czas, ale mogą wymagać wymiany ze względu na pękanie i łamanie się. Donice z recyklingu mają efektowny wygląd, ale mogą się szybko zniszczyć, jeśli nie będą odpowiednio pielęgnowane. Ciekawy asortyment posiada ta firma na tej stronie wiklinowy-ogrod.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*