Człowiek i styl

Jakie korzyści płyną z zapisania dziecka do żłobka?

Jakie korzyści płyną z zapisania dziecka do żłobka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla pracujących rodziców dzieci w wieku do trzech lat zapisanie malucha do żłobka to doskonałe rozwiązanie zarówno ze względów organizacyjnych, jak też wychowawczych. Dzieci są pod dobrą opieką i zarazem mają zapewnione odpowiednie warunki do rozwoju w różnych sferach. 

Wykwalifikowany personel

Pracownicy niepublicznego żłobka, takiego jak chociażby ten z witryny https://zlotakaczka.com.pl/zlobek-lodz/ dbają o bezpieczeństwo dzieci oraz prawidłowe wyżywienie zgodne z zasadami dietetyki dla najmłodszych. Profesjonalnie prowadzone są zajęcia wspierające rozwój motoryczny i poznawczy. Atrakcyjne zabawy połączone są z nauką języka angielskiego, ćwiczeniami ruchowymi oraz zdobywaniem sprawności w wykonywaniu różnych codziennych czynności. Zasadą działania prywatnego żłobka jest indywidualne podejście do potrzeb każdego dziecka. Jest to zarazem podstawa do pracy nad integracją całej grupy.

Rozwój umysłowy i społeczny

Program zajęć oparty jest na zintegrowanym systemie nauczania i wychowania Montessori. To znakomita podstawa do rozwijania procesów poznawczych potrzebnych do późniejszej edukacji w przedszkolu i szkole. Żłobek stopniowo wprowadza dzieci do samodzielności podczas ubierania się, jedzenia i czynności związanych z utrzymywaniem higieny. Udział w zbiorczych zabawach rozwija umiejętność współdziałania w grupie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*