Człowiek i styl

Kolekcjonowanie antyków – hobby i biznes w jednym

Kolekcjonowanie antyków – hobby i biznes w jednym
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które kolekcjonują rozmaite przedmioty uznawane za antyki. Zaliczamy do nich m.in. stare rzeźby i meble, przedwojenne obrazy, zabytkowe figurki kilkunastometrowe, biżuterię ze złota i srebra (pierścionki, naszyjniki, bransolety itp.), wyroby ceramiczne, gobeliny, zastawy stołowe, a także zegary ścienne. Ich wyznacznikiem jest przede wszystkim wysoka wartość na rynku. Jeśli np. interesują nas dzieła sztuki biżuteryjnej,  znajdziemy ją na: https://rokaj.pl/stara-bizuteria-antyczna-dawna/.

Prawidłowa wycena to klucz do dużego zarobku

Kolekcjonowanie antyków to dla licznej grupy osób znakomite hobby, które dostarcza mnóstwo pozytywnych wrażeń. Jest ono co prawda dosyć kosztowne, ale zakupione przedmioty świetnie uzupełniają aranżacje poszczególnych domowych pomieszczeń, podkreślając jednocześnie ich prestiż. Cieszą przy tym oko gości odwiedzających nieruchomość.

Oczywiście istnieje też wielu ludzi, dla których gromadzenie przedmiotów z kategorii antyki jest po prostu biznesem – sposobem na szybkie zarobienie dużych pieniędzy. W tym przypadku trzeba się jednak mieć na baczności, ponieważ sporo zabytkowych obiektów pojawiających się na rynku to marne podróbki lub elementy pochodzące z kradzieży. Z tego względu zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego rzeczoznawcy. Wyceni on daną rzecz na podstawie kilku ważnych kryterium. Mowa tutaj o unikatowości, nawie producenta, autentyczności (certyfikat), roku wytworzenia, zastosowanych materiałach czy ogólnej kondycji wizualnej. Dodajmy, że antyki można z powodzeniem sprzedawać zarówno w antykwariatach, jak i na aukcjach internetowych lub zainteresowanym osobom prywatnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*