Biznes i usługi

Księgowość – czy to zawód warty uwagi?

Księgowość – czy to zawód warty uwagi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca w księgowości wbrew pozorom nie jest nudna. Każde przedsiębiorstwo musi rozliczać się z przeprowadzonych operacji gospodarczych, wystawionych dokumentów i zarobionych kwot oraz wydanych pieniędzy na zakupy na rzecz prowadzenia działalności. Dlatego też można z powodzeniem powiedzieć, że każda istniejąca firma potrzebuje księgowego, a więc jest to zawód warty uwagi, stabilny, taki który jeszcze długo będzie potrzebny.

Jak teraz pracuje się w księgowości?

Obecnie księgowi nie ślęczą już nad ręcznie wypisywanymi dokumentami, z których nie da rady odczytać. Można znaleźć nawet darmowy program do księgowości, który pomoże zwłaszcza małym przedsiębiorstwom, które mają ograniczony budżet. Nawet fakturowanie program swój ma, a więc przedsiębiorca, który sam wystawia faktury, ale rozlicza go biuro rachunkowe może z niego korzystać i tym samym ułatwić pracę księgowym w biurze, którzy prowadzą jego księgowość.

Dokumenty są wystawiane i księgowane elektronicznie, dlatego bardzo przydatna jest umiejętność pracy na komputerze, szybkiego pisania czy choćby obsługi podstawowych programów do edycji tekstu czy arkuszy kalkulacyjnych. Nie wszystko robi się w programie do księgowości, ponieważ nie raz trzeba też po prostu sporządzić raport, a ten łatwiej jest napisać w zwykłym programie do edycji tekstu.

Zarobki księgowych – motywacja do pracy

Tak naprawdę wiele osób chce pracować w księgowości ze względu na wysokie zarobki. Jedynie asystentki mogą liczyć na pensję ustawowo minimalną. Księgowi, zwłaszcza samodzielny księgowy, specjaliści np. do spraw rachunkowości podatkowej czy główny księgowy zarabiają tysiące złotych miesięcznie. Jest to świetna motywacja do nauki i podjęcia pracy w księgowości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*