Biznes i usługi

Na co zwracać uwagę podczas wyboru używanego pojazdu?

Na co zwracać uwagę podczas wyboru używanego pojazdu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oferty dotyczące używanych aut są tak zróżnicowane, iż z łatwością znajdziemy pośród nich nie tylko te bardziej powszechne i popularne modele. Jednocześnie jednak rynek ten cechuje się sporą ilością pojazdów, które zamiast oszczędności przyniosą nam dodatkowe koszty – związane na przykład z wymianą części lub naprawą awarii, o których nie było mowy przy podpisywaniu umowy. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu, aby zapłacić za niego faktycznie tyle, ile ten jest wart?

Ukryte wady a opłacalność

Dla kupującego używany pojazd najgorszym możliwym scenariuszem są tak zwane ukryte wady. Czyli problemy, które właściciel sprzedawanego samochodu zataił czy też o nich nie wspomniał. Kłopot robi się jeszcze większy w momencie, w którym wspomniane wady nie są błahostkami. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zrezygnujmy – naszym obowiązkiem powinno być również pieczołowite zbadanie stanu auta nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Dla bezpieczeństwa warto zabrać ze sobą zaufanego mechanika. Sporym zainteresowaniem pośród pojazdów używanych cieszą się samochody ciężarowe – wiele firm transportowych stawia na modele już wcześniej eksploatowane, aby ograniczyć koszty. Nie jest to złe rozwiązanie, choć i tutaj należy być czujnym.

Trzeba też przyznać, że w ostatnich latach coraz bardziej powszechna staje się inna forma – auta używane leasing to alternatywa dla klasycznego zakupu. Często zresztą bezpieczniejsza. Podpisanie umowy leasingowej na samochód używany jest działaniem praktycznym i wygodnym. Auto jest nam udostępnione na określony w umowie okres czasu – co więcej, po jej wygaśnięciu możemy zdecydować się na wykupienie leasingowej maszyny. W takim przypadku wartość pojazdu będzie niższa od wartości rynkowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*