Człowiek i styl

Na co zwrócić uwagę wybierając stylizację na imprezę okolicznościową dla naszego dziecka?

Na co zwrócić uwagę wybierając stylizację na imprezę okolicznościową dla naszego dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urodziny, imieniny, koncert, a może szkolne wyjście do filharmonii? Jest wiele okazji, które mogą zobowiązywać do wybrania bardziej oficjalnego, lub po prostu ciekawego stroju dla dziecka. Dla większości młodych chłopców i dziewczynek, obok wyglądu, najważniejszą cechą każdego ubioru jest funkcjonalność. Czym więc się sugerować, wybierając stylizację dla dziecka? 

To, co ładne, nie zawsze jest wygodne

Wybierając strój dla dziecka, często patrzymy na okazję z perspektywy osoby dorosłej i czasem przedkładamy styl ubioru ponad jego funkcjonalność. Problem niewygodnych ubrań dotyczy w szczególności sukienek. Koronki i podszewki wyglądają pięknie, ale często przeszkadzają w zabawie. Jeżeli Twoje dziecko jest wrażliwe na bodźce, dobrą alternatywą dla wymyślnych kreacji mogą okazać się sukienki dla dziewczynek na co dzień. Odpowiednio dobrana sukienka codzienna może sprawdzić się doskonale podczas mniej oficjalnych imprez jak urodziny kolegi z klasy.

Czy w tym ubiorze można się bawić?

Dzieci znajdą okazję do zabawy, nawet podczas poważnych ceremonii. Jeżeli Twoja pociecha jest szczególnie ruchliwa i aż tryska energią, najpewniej na jakimś etapie zabawy wyląduje na podłodze albo na trawie. Warto więc zadać sobie pytanie, czy ubiór okolicznościowy nadaje się prania i czy energiczna zabawa nie narazi go na zniszczenie. Dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzenie krótkiej analizy zachowań i upodobań naszego dziecka oraz zastanowienie się, czy okoliczności naprawdę zobowiązują do założenia czegoś wyjątkowo odświętnego. Dopasowanie stroju do temperamentu i okazji pomoże uniknąć stresu zarówno Tobie, jak i dziecku. Wszyscy w końcu, niezależnie od wieku, lubimy czuć się swobodnie. Nawet najpiękniejsza sukienka nie będzie wyglądać na zdjęciach tak dobrze, jak szczery, szeroki uśmiech.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*