Biznes i usługi

Na czym polega zawód spedytora?

Na czym polega zawód spedytora?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Praca spedytora jest ujęta w przepisach Kodeksu cywilnego. Ze względu na rozbudowany charakter jego obowiązków, można dokonywać podziału pracy ze względu na rodzaj i obszar działania. Inne wymagania niesie ze sobą praca spedytora krajowego a inne międzynarodowego. To samo tyczy się wymagań, jakie stawia transport drogowy czy lotniczy.

Praca spedytora

Najogólniej rzecz biorąc, spedytor opiekuje się przesyłką od momentu załadunku do rozładunku. Organizuje także wszystkie niezbędne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa towaru. Prowadzenie dokumentacji przewozowej i rozliczanie wykonanych zleceń to kolejne ważne obowiązki spedytora. Taka osoba zajmuje się również negocjowaniem stawek za przewóz i optymalizacją wykorzystania jednostek transportowych.

Umiejętności

Praca spedytora niesie ze sobą szereg wymagań. Szczególnie przydatna jest znajomość języków obcy. Jej celem jest możliwość swobodnego porozumiewania się z klientami międzynarodowymi. Musi być także obdarzony zdolnością logicznego myślenia i potrafić dobrze zorganizować pracę swoją i przewoźników. Powinien wykazywać się odpornością na stres i pracą pod presją czasu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*