Zdrowie

Najczęstsze przypadłości związane z zębami

Najczęstsze przypadłości związane z zębami
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy stomatologiczne mogą mieć różny charakter – od lekko dokuczliwego do zagrażającego życiu. Ważne jest, aby dbać o swoje zęby i dziąsła, ponieważ są one częścią Twojego ciała. Jeśli je zaniedbasz, może dojść do zakażenia lub choroby.

Do najczęstszych problemów stomatologicznych należą:

Ubytki (próchnica) 

Ubytki to dziury w zębach spowodowane przez bakterie, które żywią się cukrami zawartymi w jedzeniu i napojach. Bakterie powodujące ubytki wytwarzają kwas, który uszkadza twardą zewnętrzną powierzchnię zębów (szkliwo).

Zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł to wczesna postać choroby dziąseł, która powoduje zaczerwienienie i obrzęk u podstawy zębów. Nieleczone może prowadzić do choroby przyzębia, w której części dziąseł odrywają się od zębów, powodując rozchwianie i utratę zębów.

Choroby przyzębia 

Choroby przyzębia powstają, gdy płytka nazębna gromadzi się na powierzchniach zębów i dziąseł, tworząc kamień, który powoduje podrażnienia i stany zapalne. Płytka nazębna tworzy kieszenie wokół podstawy zębów, gdzie bakterie rozwijają się i mnożą w ciepłym, wilgotnym środowisku chronionym przed szczotkowaniem i nitkowaniem. Z czasem prowadzi to do utraty kości wokół zębów, a w końcu do utraty zębów, jeśli nie jest to leczone.

W razie wystąpienia któregoś wyżej wymienionych przypadków, warto się udać do takiego stomatologa jak robertdudziak.pl, który oferuje na co dzień fachową pomoc w podanym zakresie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*