Technologie & IT

Najlepsze motocykle

Najlepsze motocykle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dział najlepszych motocykli podzielić można na multum kategorii, jednak obecnie do jednej z najciekawszych należą kultowe pojazdy jednośladowe. Co ważne, w grupie tej znaleźć można sporo polskich marek, których większość produkowana była za czasów PRL-u.

Z racji określonych wymagań narzuconych na tę kategorię, znaleźć w niej mogą się jedynie pojazdy, które przestały już być produkowane. Zatem, zakupić je możemy wyłącznie od kolekcjonerów lub na aukcjach stacjonarnych czy – coraz bardziej powszechnych – internetowych. Zazwyczaj, motocykle te charakteryzują się wysokim

wyeksploatowaniem, przebiegiem oraz usterkami silnika i karoserii. Jednak, można i znaleźć oferty prezentujące sobą już zrekonstruowane i odnowione kultowe modele – oczywiście w takich przypadkach ceny znacząco wzrosną i zamiast standardowych paru tysięcy złotych zapłacić będziemy musieli nawet kwotę podwójną.

Do jednych z topowych i kultowych motocykli należy shl-m11 – polski pojazd produkowany jedynie przez 6 lat. Nie przeszkodziło mu to jednak w określeniu go klasyką gatunku. Dodatkowo, solidna i tania w eksploatacji konstrukcja pozwalała przez długi okres cieszyć się jego bezawaryjnością, a wymiana zużytych materiałów nie stanowiła wyraźnego sygnału dla uszczuplenia stanu naszego portfela. Wychodząc za granicę zachodnią, kolejnym atrakcyjnym przykładem może stać się Simson. Niemiecka firma, która pochwalić się mogła ponad stuletnim istnieniem w branży zmuszona została do zamknięcia w 2003 roku ze względów finansowych. Jednak, jeszcze paręnaście lat temu motocykle Simson były jednymi z najbardziej popularnych na niemieckich, a potem i polskich ulicach. Jedyne, co stanowiło problem, to uzyskanie części wymiennych do danych modeli w naszym kraju. Dzisiaj nie stanowi to już żadnego problemu i znalezienie jednej z bardziej pożądanych części, jaką jest gaźnik simson, nie stanowi trudności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*