Technologie & IT

Olej silnikowy – do czego służy i kiedy dolewać?

Olej silnikowy – do czego służy i kiedy dolewać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olej silnikowy jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania Twojego samochodu. Smaruje silnik, co zmniejsza jego zużycie i wydłuża żywotność. Ten naturalny produkt służy również jako płyn chłodzący, który pomaga zapobiegać przegrzaniu. Żywotność oleju silnikowego zależy od wielu czynników, takich jak to, jak często jeździsz i jakość silnika Twojego pojazdu. Można jednak przedłużyć jego żywotność, stosując się do poniższych wskazówek.

Zasady dotyczące stosowania oleju silnikowego

  • Regularnie wymieniaj olej silnikowy: Olej silnikowy musi być regularnie wymieniany, ale jak często, zależy od wielu różnych czynników. Ważne jest, aby nie czekać zbyt długo pomiędzy wymianami, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia lub awarii silnika Twojego pojazdu. Żywotność oleju silnikowego różni się w zależności od samochodu, ale zazwyczaj wynosi od 4500km do 11tys. km. Sprawdź w instrukcji obsługi swojego samochodu lub zapytaj mechanika, jak często powinieneś go wymieniać. Częstsza wymiana może być konieczna, jeśli jeździsz w ekstremalnych warunkach, takich jak wysoka lub niska temperatura, lub jeśli masz samochód z silnikiem Diesla.
  • Nie przepełniaj zbiornika: Przepełnienie może spowodować wycieki i z czasem uszkodzić uszczelki Twojego silnika. Wlewaj paliwo do momentu osiągnięcia maksymalnego oznaczenia na bagnecie – ale nie przekraczaj tego punktu!
  • Nie ignoruj oznak problemów: Jeśli zauważysz wyciek w dowolnym miejscu swojego samochodu lub jeśli podczas jazdy spod niego wydobywa się jakiś nietypowy hałas, natychmiast zjedź na pobocze i wyłącz silnik. Najlepsze oleje kupisz na stronie: https://liquimoly.sklep.pl/83-oleje-silnikowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*