Mieszkanie

Pięć sposobów na zmianę wystroju w pomieszczeniu bez konieczności zmiany mebli

Pięć sposobów na zmianę wystroju w pomieszczeniu bez konieczności zmiany mebli
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieją ciekawe i niedrogie sposoby na odmianę wnętrza bez konieczności kupowania mebli. Jednym z nich jest wprowadzenie do pomieszczenia stylowych dodatków. Mogą to być dywany, zasłony, rolety, poduszki lub narzuty na łóżko. Także donice z kwiatami pełnią ważną rolę. Oto pięć najprostszych sposobów na zmianę wystroju naszego domu lub mieszkania.

Firany w oknach odmienią wnętrze

Zawieszenie w oknach firan z ciekawym wzorem to pierwsza propozycja. Mogą to być przezroczyste, półprzezroczyste firanki sięgające do połowy okna lub do podłogi. Zasłony maksi polecane są głównie do okien balkonowych i tarasowych, gdyż obok funkcji dekoracyjnej, mogą chronić wnętrza przed zimnem. Latem z kolei pomagają uchronić przed nadmiernym nasłonecznieniem. Są niedrogie i kupimy je zarówno przez Internet, jak i w sklepach stacjonarnych.

Rolety na dzień i noc – hit dekoracyjny do każdego wnętrza

Odkąd producenci rolet wprowadzili do swojego asortymentu rolety o podwójnej funkcji, stały się hitem; dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, a ich bogaty wybór znajdziemy np. na stronie https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc. Generalnie rolety tego typu mają poziome paski różnej szerokości. Mogą to być bardzo cienkie linie, które tworzą ciekawy efekt optyczny, lub grube pasy. Rolety zaciemniające chronią przed słońcem, światłem księżyca i blaskiem ulicznych latarni. Są bardzo efektowne i w jednej chwili zmienią charakter wnętrza.

Pokoje na poddaszu i skosy – sposoby na aranżację

W pokojach na poddaszu i w skosach warto pomyśleć o ciekawych roletach lub żaluzjach. Specjalne konstrukcje z prowadnicami pozwalają na umieszczenie rolet w oknach dachowych. Nowoczesne plisy, oraz tradycyjne, jednobarwne przesłony, ochronią przed słońcem.

Ich duży wybór zaprezentowany jest np. w sklepie z roletami: https://rolety24.net/. W skosach zwykle ustawiamy mniej mebli, więc warto zadbać o ściany i okna dachowe. Na ścianach możemy umieścić zdjęcia lub obrazy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*