Człowiek i styl

Pierwsza zima z naszym maluchem

Pierwsza zima z naszym maluchem
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zimą panują zazwyczaj bardzo niskie temperatury, a nierzadko wiele mroźny wiatr i pada śnieg. Jeśli przed nadejściem tej pory roku przyszło na świat nasze dziecko, powinniśmy zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi dbania o maluszka w tym właśnie trudnym okresie. Podstawą jest z pewnością odpowiednia odzież, składająca się m.in. z kombinezonu, zestawu ciepłych sweterków i czapki. W sytuacji, gdy wybieramy ten ostatni element garderoby, warto zwrócić uwagę na ofertę tego sklepu internetowego: https://www.sklep.kochamczapki.pl/.

Pamiętaj o właściwym ubraniu i bezpiecznych kosmetykach 

Pomimo że w zimie jest chłodno, nie należy rezygnować z krótkich, kilkunastominutowych spacerów z maluszkiem w wózku (chyba że jest mróz). Wystarczy go bowiem w odpowiedni sposób ubrać – najlepiej w śpioszki, kaftanik, specjalny kombinezon i buciki ze skóry. Trzeba mu też nałożyć na głowę czapkę zakrywającą uszka, a na rączki materiałowe rękawiczki. Pamiętajmy przy tym, że w przypadku czapek dla dzieci zimą sprawdzają się jedynie modele wykonane z wełny i bawełny (dwuwarstwowe, z podszyciem polarowym), ponieważ charakteryzują się dobrą termoizolacją, a jednocześnie pozwalają delikatnej skórze oddychać. Poza tym nie uczulają. W wózku musi się też znaleźć kocyk lub śpiworek. Oto inne wskazówki dla młodych mam:

  • wychodząc na spacer, smarujmy maluchowi twarz kremem ochronnym dla niemowląt (z filtrem przeciwsłonecznym 15-30), dostępnym w każdej aptece
  • podawajmy dziecku witaminę D w płynnej postaci (np. dolewając ją do mleka)
  • wspomagajmy jego odporność, mocząc nóżki na przemian w ciepłej i chłodnej wodzie 
  • smarujmy spierzchnięte usta miodem, gdyż ma on silne właściwości odżywcze, a na dodatek nawilża i regeneruje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*