Mieszkanie

Pod jakim kątem wybrać płytki do salonu?

Pod jakim kątem wybrać płytki do salonu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon remontów rozpoczął się na dobre. Nie dziwi więc, że sklepy z każdej strony kuszą rozmaitymi promocjami, które utrudniają nam wybór. W dzisiejszym artykule skupimy się na modnych płytkach do salonu.

Nowoczesne płytki do salonu

Podczas wyboru płytek do salonu należy pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na to, jaki będą miały kolor oraz teksturę. Jest to pomieszczenie, z którego wszyscy domownicy korzystają każdego dnia, więc kwestia utrzymania porządku jest o wiele trudniejsza. Dochodzi do tego kurz, który szybko osadza się na meblach i w rezultacie płytki brudzą się o wiele szybciej. Istnieje jednak wiele popularnych rodzajów, na których nie widać aż tak użytkowania i które pomagają utrzymać czystość. Wśród nich z pewnością można wyróżnić poniższe.

  • Przypominające cegły

Płytki z cegły z pewnością stanowią jedne z najpopularniejszych, które wybieraliśmy do naszych domów. Świetnie komponują się z każdym stylem, a na dodatek bez problemu możemy przemalować je na inny kolor, gdy po latach zajdzie taka potrzeba.

  • Imitujące drewno

Kolejnym popularnym motywem jest drewno. Szczególnie gdy planujemy urządzić salon w stylu skandynawskim. Warto jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju płytki wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

  • W odcieniach betonu

Betonowe ściany, podłogi, czy nawet półki to w ostatnich latach kolejny trend wnętrzarski. Tego rodzaju płytki ciekawie wyglądają w salonie, jednak o wiele lepiej sprawdzają się w przedpokoju, czy łazience. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na płytki z cegieł czerwonych, czy innych, warto pamiętać o tym, aby poszukać sprawdzonego producenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*