Biznes i usługi

Profile LED – do czego służą?

Profile LED – do czego służą?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szybko rozwijającym się trendem oświetleniowym są paski ledowe. Mają one wiele zalet. Przede wszystkim są elastyczne, wobec czego można je umieścić w każdym zakamarku mieszkania. Są estetyczne, dają efektowne światło oraz są energooszczędne. Zwykle jednak umieszcza się je w specjalnych aluminiowych korytkach. Czym one są i do czego służą?

Ochrona taśm ledowych

Wykonane z aluminium profile led mają za zadanie ochronić źródło światła przed kurzem, ale także odprowadzić ciepło wydzielane przez oświetlenie. Dzięki takiemu zastosowaniu ich żywotność się wydłuża. Dodatkowo zabezpieczają też przed wilgocią. Sprawdzają się zatem w pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia. Warto wspomnieć, że taśmy nie mogą być zamontowane bezpośrednio na niektórych powierzchniach takich jak ściana, ponieważ po pewnym czasie mogą się zacząć odklejać. Stąd też optymalnym rozwiązaniem jest właśnie zastosowanie listew. Inną ich zaletą jest to, że rozpraszają światło, przez co jest ono przyjemniejsze w odbiorze.

Rodzaje profili

Są one dostępne na rynku w różnych kształtach. Najczęściej stosowane są te nawierzchniowe oraz kątowe, które sprawdzają się w narożnikach. Nie zawsze jednak oświetlenie montowane jest w sposób widoczny, z tego też względu stworzono profile wpuszczane, które montuje się wewnątrz posadzki, mebli czy płytek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*