Człowiek i styl

Przygotowania do ślubu – czym zająć się na samym początku?

Przygotowania do ślubu – czym zająć się na samym początku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowania do ślubu to wymagające zajęcie. Aby wszystko zostało dopięte na przysłowiowy, „ostatni guzik”, należy przygotować szczegółowy plan i sukcesywnie realizować jego założenia. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek. Warto pamiętać, że przygotowania do ślubu to wieloetapowe przedsięwzięcie. W tym artykule skupimy się jednak na podstawach i omówimy, czym zająć się na samym początku. Zachęcamy do lektury.

Po pierwsze – lista gości 

Planowanie ślubu należy zacząć od ustalenia listy gości. To od niej bowiem zależeć będzie, jak dużą salę na wesele trzeba będzie wynająć oraz ile posiłków zamówić w firmie cateringowej. Ponadto, od listy gości uzależnione są również zaproszenia ślubne. Trzeba bowiem dokonać ich zamówienia z wyprzedzeniem, aby odpowiednio wcześnie wręczyć je gościom. Dzięki temu każdy z zaproszonych będzie miał dużo czasu, aby zarezerwować sobie termin i przybyć na nasz ślub. 

Po drugie – sala weselna 

Kolejną istotną kwestią jest rezerwacja sali weselnej. Pamiętajmy o tym, że powinniśmy dokonać jej minimum rok przed planowanym terminem wesela. Niektóre pary wybierają miejsca, na które trzeba czekać nawet dwa lata. Wcześniejsza rezerwacja pozwoli nam uniknąć sytuacji, kiedy to na ostatnią chwilę nie będziemy mogli znaleźć miejsca, które by nam odpowiadało. 

Po trzecie – fotograf i DJ

Dokładnie tak jak w przypadku sali weselnej, tak i również z dużym wyprzedzeniem należy zarezerwować fotografa i DJ’a. Ci, którzy są naprawdę dobrzy, potrafią nie mieć miejsc w swoim kalendarzu nawet 1,5 roku do przodu. W związku z powyższym, znajdźmy odpowiadające nam osoby i podpiszmy z nimi umowę jak najszybciej. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*