Biznes i usługi

Redukcja substancji szkodliwych, przekładających się na stan środowiska naturalnego. Czy jest to możliwe?

Redukcja substancji szkodliwych, przekładających się na stan środowiska naturalnego. Czy jest to możliwe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ścieki przemysłowe, zgodnie z rozporządzeniem ministra, są zanieczyszczeniami produkowanymi w związku z prowadzeniem działalności handlowej, przemysłowej, składowej, czy też transportowej. Ich nieprawidłowa utylizacja jest znacznym zagrożeniem dla środowiska. Co więcej, stanowi to również podstawę do nałożenia na zakład dopuszczający się owych niedopatrzeń stosownych kar. Zatem, czy jest możliwa redukcja ilości produkowanych ścieków przemysłowych i jakie są podstawowe metody ich oczyszczania? 

Jakie parametry muszą spełniać ścieki przemysłowe, aby mogły być zgodnie z prawem utylizowane?

Oczyszczanie ścieków przemysłowych jest bardzo ważnym elementem każdego cyklu produkcyjnego. Zgodnie z normami proces ten powinien składać się kilku następujących po sobie faz. Tak więc pierwszym etapem jest dekantacja, czyli rozdział nieczystości na fazy. Drugą fazę stanowi flotacja. Jeśli chodzi natomiast o kolejne etapy, to obejmują one chemiczne strącanie zanieczyszczeń oraz kłaczkowanie. Wynikiem całego procesu oczyszczania jest uzyskanie cieczy, która może być odprowadzona do ogólnodostępnej sieci kanalizacyjnej.

Osobnym tematem jest redukcja ilości produkowanych zanieczyszczeń. W pewnej mierze można to osiągnąć poprzez odpowiednie zabezpieczenie instalacji rurowych zamontowanych w zakładzie (niezabezpieczone elementy metalowe są źródłem groźnych dla środowiska zanieczyszczeń metalicznych). Jednym ze sposób na to jest galwaniczna pasywacja. Więcej o tej metodzie można przeczytać między innymi na stronie internetowej https://www.tegal.pl/technologie/technologie-galwaniczne/pasywacje/.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*