Człowiek i styl

Spódnice – kiedy je zakładać?

Spódnice – kiedy je zakładać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Moda na spódnice jest w tym sezonie szczególnie dobrze widoczna. Pojawiają się one nie tylko na wybiegach, ale i na polskich ulicach. Choć jednak prezentują się znakomicie, wiele kobiet przyznaje, że w szafie nie ma ani jednej z nich. Z czego to wynika? W dużej mierze winny jest brak wiedzy na temat tego, kto i kiedy może zakładać spódnice.

Idealna pora roku

Spódnice można nosić bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że lato jest tym czasem, w którym prezentują się one szczególnie atrakcyjnie. Zakładając ten rodzaj odzieży, można więc zarówno wyeksponować zgrabne, długie nogi, jak i ukryć biodra, których szerokość nie zawsze zachwyca. Wielość fasonów dostępnych np. na https://xl-ka.pl/ sprawia przy tym, że spódnica sprawdza się nie tylko podczas upałów. Można sięgnąć po nią także w chłodniejsze, letnie dni, bez względu na to, czy planuje się randkę, czy też spotkanie w gronie przyjaciółek.

Plisowane spódnice, które nie wychodzą z mody już od końcówki lat sześćdziesiątych, to przede wszystkim rozwiązanie dla pań filigranowych i bardzo szczupłych. Okazuje się jednak, że także panie w rozmiarze size plus znajdą wśród spódnic takie, które podkreślą ich walory ukrywając jednocześnie niedoskonałości. Takie modele są dostępne na https://xl-ka.pl/23-spodnice-xxl.

Rozszerzane spódnice mają zwykle wąską talię podkreślającą proporcjonalność sylwetki. Jeśli chce się podkreślić ich charakter, warto nosić je wraz z obcisłą, dobrze dopasowaną górą. Z kolei dopasowane modele można nosić bez względu na kształt ciała. Są odpowiednie dla pań o długich nogach, wyglądają jednak atrakcyjnie także wtedy, gdy sięgają po nie kobiety preferujące kreację do kostki. Ten typ sprawdza się doskonale także w czasie oficjalnych spotkań, w czasie których spódnica plisowana może być odebrana jako zbyt odważna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*