Zdrowie

Środki higieniczne niezbędne przy nietrzymaniu moczu

Środki higieniczne niezbędne przy nietrzymaniu moczu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nietrzymanie moczu to problem, z którym borykają się osoby w różnym wieku, choć przede wszystkim starsze. Może wystąpić zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Aby zachować zdrowie, higienę i godność osobistą, wskazane jest, by przy nietrzymaniu moczu stosować specjalistyczne akcesoria chłonne. Nikt nie powinien wstydzić się przyznać, że ma problem z nietrzymaniem moczu – to przypadłość, której można stosunkowo łatwo zaradzić dzięki odpowiednim środkom.

Jakie środki higieniczne pomagają?

Wkładki higieniczne – mogą być stosowane przy najlżejszym, kropelkowym nietrzymaniu moczu. Występują specjalne wkładki dla kobiet i dla mężczyzn. Mają też różne rozmiary i stopnie chłonności. Są łatwe w użyciu – po prostu przykleja się je do bielizny. Pochłaniają mocz i zatrzymują wszelkie nieprzyjemne zapachy, zapewniając poczucie komfortu i pewności siebie.

Bielizna ochronna – używana przy cięższym nietrzymaniu moczu. Majtki chłonne przypominają zwykłą bieliznę, bardzo łatwo je założyć i zmienić. Również występują w wielu rozmiarach.

Pieluchomajtki dla dorosłych – stosuje się je w najcięższych postaciach inkontynencji. Są najbardziej chłonne. Najczęściej używają ich osoby stale przebywające w łóżku. Pieluchomajtki może sam sobie założyć pacjent. Jeżeli nie jest do tego zdolny, zajmuje się tym opiekun. Ponieważ przypominają pieluchy dla dzieci i są widoczne pod ubraniem, ich noszenie może powodować wstyd lub skrępowanie. Dlatego noszą je głównie osoby mające duży problem z kontrolowaniem oddawania moczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*