Nieruchomości i budownictwo

Szambo – kiedy jego montaż może okazać się konieczny?

Szambo – kiedy jego montaż może okazać się konieczny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na montaż szamba decydują się najczęściej osoby, które nie mogą podłączyć swojej posiadłości do lokalnej sieci kanalizacyjnej. Niektóre gminy nie posiadają dobrej infrastruktury, a samodzielna łączenie jest najczęściej nieopłacalne. W takiej sytuacji wybór tradycyjnego, betonowego szamba wydaje się idealny. Koszty inwestycji są niewielkie, a wydatki związane z eksploatacją można zmniejszyć, decydując się na zbiornik o dużym rozmiarze. Ten sposób gromadzenia i usuwania nieczystości sprawdzi się zarówno w małych, jak i większych domach, niezależnie od ilości mieszkańców.

Jak dbać o szambo?

Zbiornik na nieczystości to idealne rozwiązanie w domach, które nie są podłączone do kanalizacji. Wykonanie inwestycji warto jednak powierzyć profesjonalnej spółce, aby mieć pewność, że konstrukcja będzie służyć przez wiele lat. Oferowane przez firmę Mamut – szamba betonowe są montowane z należytą starannością. Gotowy zbiornik posiada wloty, które łączą się z urządzeniami sanitarnymi w domu, np. z wanną, toaletą, zlewem.

Aby instalacja działała bezawaryjnie, warto dostarczać do niej tabletki biologiczne. Zawierają one w swoim składzie bakterie, które ułatwiają rozkład nieczystości i zmniejszają osad. Zachowanie takiej flory w zbiorniku jest konieczne, aby nie wydobywały się z niego nieprzyjemne zapachy. Nie należy również zapominać o opróżnianiu szamba. Wozy asenizacyjne powinny przyjeżdżać po nieczystości co najmniej raz na dwa tygodnie. Dbając o przydomowe szambo można mieć pewność, że będzie ono działało prawidłowo i nie ulegnie przedwczesnej awarii lub zapchaniu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*