Biznes i usługi

Upadłość konsumencka – czym jest i kto może wspomóc w takiej sytuacji

Upadłość konsumencka – czym jest i kto może wspomóc w takiej sytuacji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób boryka się z problemami finansowymi. Wynika to z dużej dostępności kredytów oraz braku umiejętności planowania domowego budżetu. Kiedy zaciągnięte zobowiązania stają się niemożliwe do spłacania, warto pomyśleć o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. To rozwiązanie, które pomaga wyjść ze spirali długów.

Oddłużanie osoby fizycznej

Z upadłości konsumenckiej skorzystać może osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Jest to postępowanie sądowe, którego nadrzędnym celem jest umorzenie zobowiązań zaciągniętych przez wnioskodawcę. O umorzenie zaciągniętych długów ubiegać się mogą wyłącznie osoby, które utraciły zdolność do terminowego regulowania swych zobowiązań. W celu zainicjowania postępowania konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku wraz z załącznikami. Wymagane informacje dotyczą danych osobowych dłużnika, jego majątku, przychodów, a także wierzycieli.

W jaki sposób skutecznie uwolnić się od długów

Postępowanie w sprawie upadłości prowadzone jest przez sąd. Istnieją trzy warianty prowadzenia sprawy, tj. na zasadach ogólnych, uproszczonych oraz jako układ na zgromadzeniu wierzycieli. O wyborze wariantu decyduje sąd, jednak może o niego wnioskować sam dłużnik. Aby to zrobić, trzeba dysponować odpowiednią wiedzą. Konsumenci, którzy słabo orientują się w gąszczu przepisów, powinny poszukać pomocy specjalistów. Na rynku usług działają firmy takie jak https://wyzerujdlugi.pl/upadlosc-konsumencka/poznan/, które pomagają osobom zadłużonym przejść przez postępowanie procesowe i uwolnić się od długów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*